Služby od jedného operátora: môžu vám ušetriť až 280 Eur. Za 2 roky.

 

Infinity Symbol

Už minulý týždeň spoločnosť Orange Slovensko, a.s. ohlásila spustenie tzv. konvergenčných služieb, spojenie fixných a mobilných služieb. V praxi to znamená, že môžete mať všetky služby v domácnosti od jedného operátora, na jednej faktúre. Ponuka platí pre zákazníkov Orange - musíte vlastniť jeden z ich ideálnych paušálov -  a ako bonus dostanete 20% zľavu. Trocha sme sa pozreli, či táto nová ponuka oplatí a ak áno, v akej výške sa dané úspory prejavia na vašej peňaženke. 

Poďme na to od základov. Čo sa vlastne skrýva pod výrazom mobilné a fixné služby? Mnohí z vás už pochopili, že ide o paušály v mobilných telefónoch v prepojení s fixným internetom. Je to tak, ale nie je to úplná pravda - nová služba Orange pre rodinu dokáže výjsť v ústrety zákazníkovi tam, kde ho topánka najviac tlačí - mať prehľad o mesačných výdavkoch na telefón, internet v mobile či doma na pevnej sieti, ale aj o nákladoch na televíziu - to všetko na jednej faktúre.

Mať všetky služby od jedného operátora znie určite lákavo, minimálne si človek znižuje mieru chaosu v každodennom živote. Prináša to však aj ďalšie výhody vo forme výraznej úspory peňazí, keďže Orange ponúka na všetky ďalšie služby, ktoré si zákazník zakúpi, až pätinovú úsporu nákladov na tieto služby. Operátor uvádza maximálnu úsporu nákladov 196 Eur pri kombinácii Ideálny Paušál a internet. Pri našich prepočtoch to vychádzalo v jednom prípad - keďže kombinácií je veľmi veľa -  na ušetrenie 276,86 Eur pri 24 mesiacoch (čo je obvyklá viazanosť pri službách klasických operátorov).

O aké služby to vlastne ide? V tlačovej správe Orange uvádza zoznam nasledovných služieb, pre ktoré platí zľava 20%:
- Mobilný Orange Internet,
- Internet na Doma DSL
- Internet cez optiku - FiberNet
- Orange TV cez Optiku, t.j. FiberTv
- TV cez internet (TV Extra)
- TV cez internet a satelit (SatTV Extra)
- Ideálny paušál pre ďalšieho člena rodiny

Posledne menovaná platí pre každý ďalší paušál pre členov rodiny. Zľavy môže získať každý, podmienkou je mať niektorý Ideálny paušál. Od konktrétneho paušálu sa tiež odvíja aj dĺžka trvania spomínanej zľavy, s paušálom Sova budú platiť 6 mesiacov, s Delfínom 9, s Kengurou 12 a s paušálom Panter až 18 mesiacov.            

Ako sa v tlačovej správe vyjadrila Zuzana Nemečková, obchodná riaditeľka spoločnosti - „Orange je ako poskytovateľ mobilných služieb vďaka svojim hodnotám tradične vnímaný ako operátor pre rodinu. Teraz chceme našim zákazníkom ponúknuť kompletné portfólio mobilných a fixných služieb do domácnosti v jednom za zvýhodnených podmienok. Naším cieľom je zjednotiť rodinu vďaka kompletnej ponuke za bezkonkurenčných podmienok.“

Úplne z iného súdka prichádzajú ďalšie novinky tohto operátora. Zároveň s aboslútnou orientáciou na rodiny a domácnosti totiž prináša ako čerešničku na torte nový set-top-box. Tento už úplne bez problémov vychádza v ústrety nášmu chaotickému životnému štýlu, kedy nie je čas sledovať TV program, ale dobrý film si človek pozrie vždy rád. Nový TV archív v dĺžke celého mesiaca znamená, že si môžete bez problémov pozrieť filmy, či všetky časti vášho obľúbeného televízneho seriálu, ktoré boli vysielané za posledných 31 dní.

Screen shot 2013-09-23 at 10.03.23 AM

Screen shot 2013-09-23 at 10.04.23 AM

Screen shot 2013-09-23 at 10.04.58 AM

Screen shot 2013-09-23 at 10.05.15 AM

 

V tabuľkách sme vyznačili, ktorá ponuka vychádza najlepšie a aké úspory prináša. Tabuľka bola vytvorená v Exceli a údaje pochádzajú z webových stránok jednotlivých operátorov.

 

Aby sme však neboli len oranžový, treba spomenúť skutočnosť, že Orange s touto ponukou dosť dlho váhal a čakal. Modrý konkurent O2 totiž nemá pevné linky a preto nemôže konkurovať v pevnom internete alebo v poskytovaní TV služieb. Na druhej strane ružový operátor, Telekom (s Tmobilom) nemôžu podobnú ponuku predložiť, keďže im to vyslovene zakazuje regulačný úrad. Takže bezkonkurečná ponuka, na ktorú ostatní zatiaľ buď nedorástli - v prípade O2 či UPC, ktorý v zahraničí predáva aj mobilné služby; alebo na druhej strane Telekom, ktorý vďaka splynutiu s T-mobile dostal na spájanie daných služieb stopku.

 

 

 

Tags: Orange, Telekom, T-mobile, O2

About the author

Who‘s behind this

Erik Cziria

Erik Cziria

Owner

cziria @ creationandmotion.com

Phone: + 421 (0)903 443 534